Ekonomi

Binance ve SEC Başkanı Gensler arasındaki iş toplantısı

Son aylarda Binance borsa ABD’de birçok düzenleyici otoriteyle karşı karşıya kaldı. Ancak bu kurumlardan birinin şu anki lideri olarak bir misyon üstleniyor. Gary GenslerOrtaya farklı bir bilgi çıktı.

Wall Street Journal tarafından paylaşılan bir habere göre Binance, 2018 yılında Gary Gensler ile bir araya geldi. O dönemde Massachusetts Institute of Technology’de (MIT) ders veren isme danışmanlık teklifi yapıldı.

Binance yöneticisi Ella Zhangve Binance’in yatırım yaptığı şirket olan Koi Trading’in kurucu ortağı Harry Zhou , Gensler ile görüşme gerçekleştirdi. Bu görüşmede Gensler, müşavirlik görevini kabul etmese de ruhsat konusunda yardımcı olabileceğini belirtmiştir.

Habere göre o dönem toplantıyı yapan Binance yöneticileri de üstlerine Demokrat Parti’nin 2020 seçimlerini kazanması durumunda Gensler’in göreve başlayabileceğini iletmişti.

Bu olaylardan yaklaşık 6 ay sonra Mart 2019’da Binance’in kurucusu Gensler Tokyo’daydı. Changpeng “CZ” Zhaoile de görüştü.

Ancak Gary Gensler, 2021 yılında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu’nun (SEC) Lideri olarak atanmıştı. Habere göre deneyimli isme daha önce diğer kripto para şirketleri danışmanlık sunsa da Gensler, tüm teklifleri reddetti.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu